DOMOWE BIURO Stwórz swoje miejsce do pracy

    Nawet w niewielkim wnętrzu można wygospodarować miejsce do pracy, które będzie pełniło rolę gabinetu, tam gdzie metraż niekoniecznie na to pozwala.

   

Meble z oferty marwikmeble.pl: Biurko Boffin, Biurko Liberville, Biurko Marcho

   Pierwszym rozwiązaniem, które pozwoli zrealizować nam ten cel, jest zakup mebla, pełniącego więcej niż jedną funkcję. Mebel, który w ciągu dnia będzie elegancką konsolką lub komodą, na której znajdą miejsce piękne fotografie, pamiątkowe przedmioty, pudełko na potrzebne rzeczy, a nad nim zawiśnie np. lustro będzie atrakcyjnie wyglądać w naszym salonie, wieczorem może zamienić się
w praktyczne biurko. Nie musi być to wielkogabarytowy mebel, mała konsolka z powodzeniem pomieści, gdy przyjdzie taka potrzeba, naszego laptopa, zrobimy przy niej notatki oraz uporządkowujemy korespondencję w szufladach. Taki mebel nie zajmie dodatkowego miejsca a w zależności od potrzeby jego rola będzie ulegać zmianie.

    Kolejnym sposobem na wydzielenie przestrzeni do pracy, w miejscu, które pełni również inną funkcję, jest zastosowanie koloru. Kawałek ściany, przy której stanie nasze biurko możemy podkreslić, malując tę ścianę innym kolorem. I nie musi być to kontrastująca barwa, czasami barwy z tej samej palety, różniące się od koloru bazowego o ton czy dwa, świetnie się tutaj odnajdą. Dodatkowym zaakcentowaniem przestrzeni do pracy, będzie powieszenie nad biurkiem plakatu, półek, zastosowanie oddzielnego oświetlenia do tej strefy, czy użycie dywanu/ chodnika, który „optycznie” zaznaczy granice pomiędzy np. sypialnią, salonem a „gabinetem”.
    Jeśli mamy możliwość stworzenia skrojonej na miarę zabudowy, czasami ciąg regałów, może zawierać w sobie „pustą” przestrzeń z kawałkiem blatu, na nasz komputer i dokumenty. Dodatki, wygodne krzesło, szafki/półki na przechowywanie oraz akcesoria, które kojarzą się i sprzyjają pracy, będą ważnymi elementami, które pomogą podkreślić tę przestrzeń we wnętrzu. Wybór jest naprawdę ogromny.

 

        

Źródła zdjęć: http://www.create-enjoy.com/2018/11/diy-or-hire-out-wood-wall-treatments.html, https://photo.femmeactuelle.fr/couleur-pantone-2019-zoom-sur-le-corail-33558#peinture-mur-et-plafond-579019, https://blog.buyerselect.com/2021/01/22/home-office-ideas-3/

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię