Konsole

    

 

Konsolka – jeden mebel – kilka funkcji

 

Konsolka to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zaaranżować „kącik do pracy”. Miejsce, gdzie niekoniecznie spędzamy wiele godzin przed ekranami komputerów, ale jednak od czasu do czasu potrzebujemy  opłacić rachunki, uporządkować korespondencję, czy przeglądnąć  Internet. Dodatkowo konsole wykonywane są z bardzo eleganckich materiałów takich jak metal, drewno i szkło, co podnosi  jej walory estetyczne. Mebel, który w ciągu dnia będzie elegancką konsolką, na której znajdą miejsce piękne fotografie, pamiątkowe przedmioty, pudełko na potrzebne rzeczy, a nad nim zawiśnie np. lustro będzie atrakcyjnie wyglądać w naszym salonie, wieczorem może zamienić się
w praktyczne biurko. Nie musi być to wielkogabarytowy mebel, mała konsolka z powodzeniem pomieści, gdy przyjdzie taka potrzeba, naszego laptopa.  Taki mebel nie zajmie dodatkowego miejsca a w zależności od potrzeby jego rola będzie ulegać zmianie.

Wybieramy idealną konsolę:

  1. Przede wszystkim ważny styl, rodzaj wykończenia i design dopasowany idealnie do wnętrza.

  2. Stosunek ceny do jakości wykonania całości jak i detali.

  3. Parametry i kolorystyka biurka, konsoli mają również duże znaczenie, aby wybrany produkt  korelował z innymi meblami nadając wnętrzu wyjątkowy klimat.

 

Konsola do salonu

Konsola w salonie to mebel wielofunkcyjny. Zazwyczaj pełni funkcję mebla dekoracyjnego, nad którym możemy zawiesić lustro, obraz, poukładać na nim fotografie czy świeże kwiaty. Jednak odpowiednio dobrana konsola może pełnić funkcję biurka. Najważniejsze to dobrac mebel tak, by pasował do aranżacji w naszym salonie. Przestrzeń do pracy możemy dodatkowo wyeksponować malując fragment ściany innym kolorem lub stosując tapetę. Dodatkowym zaakcentowaniem przestrzeni do pracy, będzie powieszenie nad konsolą plakatu, półek, zastosowanie oddzielnego oświetlenia do tej strefy, czy użycie dywanu/ chodnika, który „optycznie” zaznaczy granice pomiędzy salonem a „gabinetem”.  Dzięki nowoczesnym materiałom konsola podkreśli charakter wnętrza.

Konsola do przedpokoju, holu

Niewielkie gabaryty konsoli pozwalają na umieszczenie jej w wąskich, komunikacyjnych przestrzeniach takich jak przedpokoje czy korytarze. Będzie nie tylko ozdobą. Mogą na niej znaleźć miejsce praktyczne przedmioty takie jak telefon, czy służyć przechowywanie podręcznych drobiazgów, kluczy.

Konsola do sypialni

Konsola w sypialni to bardzo modny dodatek, na który powinniśmy sobie pozwolić, jeśli oczywiście pozwala nam na to przestrzeń. Z odpowiednio zastosowanym oświetleniem, oraz lustrem konsola może pełnić funkcję toaletki dla pani domu. Ustawione na niej świeże kwiaty w wazonie czy fotografie dodadzą szyku i elegancji każdej sypialni.