Ławy i stoliki

    

ŁAWY I STOLIKI - niepozorny ale praktyczny detal

 

Nieduże stoliki i ławy to niepozorne meble, które tak naprawdę odgrywają bardzo ważną rolę w naszych wnętrzach. Poprawiają komfort wypoczynku w pokoju dziennym, gdy siedzimy wygodnie w fotelu lub na kanapie mając gdzie odłożyć kubek z herbatą, czy nawet postawić laptopa. Stoliki mają wiele oblicz. Mogą to być większych gabarytów ławy, które w razie potrzeby przydadzą się podczas spożywania posiłków, czy rozłożenia przekąsek podczas domowej imprezy. Małe stoliki i ławy są  na tyle lekkie, że z łatwością zmienimy ich położenie, gdy zajdzie taka potrzeba. W naszym sklepie znajdą Państwo stoliki na kółkach, które śmiało można nazwać „stolikami pomocnikami”. Dodatkowym atutem modnych i uniwersalnych form stolików jest to, ze możemy je zastosować w dowolnych rolach. Nieduży stolik, odnajdzie się nie tylko jako stolik kawowy w naszym pokoju dziennym czy salonie, z powodzeniem może stać się stolikiem nocnym w sypialni. Poza uniwersalnymi meblami mamy szeroki wybór typowych stolików, czy szafek nocnych. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

Wybieramy stolik idealny:

  1. Priorytetem jest przeznaczenie stolika i pomieszczenie w jakim ma on stanąć. Po ustaleniu tego, będziemy wiedzieć, czy możemy pozwolić sobie na drobny mebel, czy też taki, o większym gabarycie. Istotne jest również czy chcemy, aby mebel był wielofunkcyjny.
  2. Równie ważny jest styl, rodzaj wykończenia i design dopasowany idealnie do wnętrza.
  3. Stosunek ceny do jakości wykonania całości jak i detali.
  4. Parametry i kolorystyka biurka, konsoli mają również duże znaczenie, aby wybrany produkt  korelował z innymi meblami nadając wnętrzu wyjątkowy klimat.

 

Ławy

Ława to ważny element w każdym salonie. Przyda się podczas oglądania filmu, do odstawienia kuba z herbatą, może również pełnić rolę stolika z przekąskami podczas domówki. Najważniejszy jest dobór mebla w taki sposób, żeby współgrał z pozostałymi elementami we wnętrzu. Mamy szeroki wybór pomiędzy materiałami, z których produkowane są ławy: ławy drewniane i laminowane, z tworzyw sztucznych, szkła czy z elementami metalowymi. Wybór jest ogromny, dlatego bez trudu znajdziemy ławę do wnętrza urządzonego w każdym stylu.

Stoliki kawowe

Stolik kawowy to mebel uniwersalny. Dzięki zgrabnej formie, możemy zmieniać jego miejsce lub zastosować go w innej roli, np. jako stolik nocny. Dzięki zestawom stolików, z łatwością zorganizujemy w mieszkaniu czy domu nieduże przyjęcie. Jest to również mebel, który ze względu na wspomniane wcześniej niewielkie gabaryty sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Dodatkowym atutem niektórych stolików jest funkcja przechowywania – skrzynie, półeczki czy tez szuflady- pomogą nam w schowaniu drobiazgów, które niekoniecznie powinny leżeć  na wierzchu, lub takich, które bardzo często lubią się gubić, jak np pilot do telewizora.

Stoliki nocne

W kwestii stolików nocnych mamy olbrzymi wybór, ogranicza nas jedynie wyobraźnia i styl wnętrza do jakiego chcemy wstawić nasz mebel. Jeżeli mamy niedużą sypialnię, lekki, mały stolik, który równie dobrze odnajdzie się w roli stolika kawowego- sprawdzi się w tej roli. Jeżeli jednak potrzebujemy miejsca na przechowywanie i mamy tradycyjne podejście do tematu, w naszym sklepie mamy szeroki wybór klasycznych stolików nocnych, dedykowanych do sypialni.

Stoliki pod laptopa

Podczas przeglądania Internetu, czy drobnych prac biurowych niekoniecznie chcemy rozsiadać się przy biurku, lub metraż mieszkania nie umożliwił nam aranżacji przestrzeni do pracy. Tu idealnym rozwiązaniem będą stoliki pod laptopa, które nie tylko są mobilne, ale również niewielkich rozmiarów. Rozwiązanie takie oferuje nam wygodę, bez zabierania przestrzeni.

Stoliki na kółkach

Stoliki na kółkach sprawdzą się w niejednym wnętrzu. Będą również wspaniałym rozwiązaniem na przyjęciach w ogrodzie, pełniąc funkcję barku. Nieduży mebel, który na co dzień nie zajmuje dużo miejsca, a dzięki mobilności, możemy go ulokować w dowolnym miejscu naszego domu czy mieszkania.