Stoły drewniane

    

Stoły drewniane – klasyka i ekologia

Stół drewniany to produkt nie tylko klasyczny i ponadczasowy, ale również ekologiczny i przyjazny środowisku, ze względu na zastosowane materiały. Drewniane akcenty ocieplają wnętrze i nadają mu przytulności. Dzięki różnorodnym formom i kolorom drewna można je dopasować, do każdego wnętrza i stylu. W sklepie MarwikMeble.pl znajdą Państwo szeroki wachlarz stołów drewnianych oraz z drewnianymi elementami.

Pomagamy przy wyborze stołu drewnianego

Na czym się skupić, na co zwracać uwagę, jakie czynniki są istotne, aby dokonać najlepszego wyboru dla nas decydując się na odpowiedni zakup stołu drewnianego:1. Najważniejszym aspektem jest wielkość pomieszczenia, w którym ma stanąć stół. W zależności od tego warunku zdecydujemy, czy możemy pozwolić sobie na niewielki stół, stół o pokaźnych gabarytach, czy może taki który można rozłożyć w zależności od potrzeby.

2. Równie ważny jest styl, rodzaj wykończenia i design dopasowany idealnie do wnętrza.

3. Stosunek ceny do jakości wykonania całości jak i detali.

4. Parametry i kolorystyka stołu mają również duże znaczenie, aby wybrany produkt  korelował z innymi meblami nadając wnętrzu wyjątkowy klimat.

Stoły drewniane do kuchni i jadalni

Przy wyborze stołu drewnianego do kuchni i jadalni powinniśmy wziąć pod uwagę jego ergonomię i łatwość utrzymania w czystości. Stół, którego dominującym materiałem jest drewno jest praktyczny, jednak drewno jest materiałem, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby cieszyć nas pięknym wyglądem przez długi czas. Drewno można połączyć z innymi materiałami, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Drewniany stół to rozwiązanie ponadczasowe i uniwersalne. Odnajdzie się zarówno we wnętrzach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Ociepli nowoczesną, wykończoną na wysoki połysk kuchnię, ale także podkreśli klimat rustykalnej, klasycznej zabudowy kuchennej z frezowanymi frontami i naturalnymi dodatkami. Sprawi, że wnętrze nabierze życia i będziemy mieli ochotę spędzać przy stole długie, chwile w miłym gronie.

Stół drewniany do salonu

Idealny stół drewniany do salonu powinien współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz. Razem z krzesłami, jakie się przy nim znajdą mają tworzyć zgrany zespół. Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem jest zakup stołu drewnianego wraz z dedykowanymi do niego krzesłami. Nie jest to jednak jedyna zasada. Krzesła które z pozoru będą z „innej bajki” oraz wykonane z innego niż stół materiału mogą stanowić rewelacyjne połączenie i na pewno niepowtarzalne! To jaki efekt osiągniemy zależy w dużej mierze od naszej wyobraźni. Jeżeli nie czujemy się na siłach możemy poprosić o pomoc specjalistę w urządzaniu wnętrz.

W salonie spędzamy najwięcej czasu, dlatego stół powinien być jego tętniącym sercem. Stół drewniany nie tylko pozwoli nam osiągnąć ten efekt, ale także ociepli wnętrze wizualnie.